Bal Köpüğü Ombre

Bal köpüğü saç rengi yıllardır en popüler saç renkleri arasında sürekli zirvede bulunmaktadır. Kumral ile sarı arasında bir renk olması nedeni ile hem koyu hem de açık ten rengi ile uyumludur. Saçlarını sarı tonlarında boyatmak isteyip de buna cesaret edemeyen esmer ve buğday tenli bayanlar için en ideal saç rengidir.

Son yıllarda saçlara ombre yaptırmak çok yaygınlaştığı için ombre bal köpüğü de bayanlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Saçlarında bal köpüğü renginin ışıltısını hissetmek isteyen bayanların tek yapması gereken bir kuaföre giderek saçlarına bu uygulamayı yaptırmaktır.

Bal Köpüğü Rengi Ombre

Bal köpüğü ombre

Bal köpüğü rengi ombre düz ya da dalgalı tüm saç tiplerine uygundur. Dalgalı saçlarda aralara uygulanan bal köpüğü rengi saçları daha canlı ve parlak göstermekte oldukça etkilidir. Düz saçlara yapılan bal köpüğü ombre ise saçlara ipeksi ve çekici bir görünüm kazandırmaktadır. Bu saç renginin en büyük avantajlarından birisi de koyu renk saçlara da uygulanabilme özelliğidir.

Siyah saç rengine sarı gibi açık renk tonlarında ombre pek tavsiye edilmez fakat bal köpüğü rengi ile siyah saçlara harika ombreler yapılmaktadır. Bu renk bronz tene çok yakıştığı için koyu renk saçlara da uygundur. Saçları siyah olan bayanlar eğer saç renklerini açmak istiyorlarsa bunun için en uygun saç renklerinden birisi bal köpüğüdür.

Siyah Saça Bal Köpüğü Ombre

Bal köpüğü ombre

Siyah saça bal köpüğü ombre farklı şekillerde yapılabilir. Klasik ombre isteyen bayanlar siyah saçlarının aralarına bal köpüğü ombre yaptırabilirler. Bu şekilde saç ve ten renkleri biraz daha açık görünecektir. Risk almak istemeyen bayanlar sadece saçlarının uçlarına bal köpüğü ombre yaptırarak bunun kendilerine yakışıp yakışmadığını test edebilirler.

Eğer bu saç renginin kendilerinde güzel durmadığını düşünürlerse, saçlarını tekrar siyaha boyatmak ile uğraşmak yerine saçlarının uçlarından kestirerek sorunu rahatlıkla çözebilirler.

Bal köpüğü ombre

Uzun siyah saçlar için en ideal ombre çeşitleri saç aralarında ya da uçlarda yapılan renk geçişleridir. Saçlar orta boy ise o zaman kullanılan saç modeline uygun bir bal köpüğü ombre yaptırmak gerekmektedir. Son yıllarda popüler olan kahküllü saç modelleri de bal köpüğü ombre ile daha dikkat çekici bir hale getirilebilir.

Bu tarz saçlarda kahküllerin olduğu bölgelere ve saçların yan taraflarına yaptırılan ombreler sayesinde daha modern ve güzel görünen saçlara sahip olmak mümkündür. Kısa siyah saçlara da bal köpüğü ombre yaptırılabilir. Tercih edilen kısa saç modeline göre saçların aralarına, uçlarına ya da sadece üst kısımlarına açık renk ombre yaptırmak mümkündür.

Bal köpüğü ombre

Bal köpüğü saç rengi doğal bir görünüm oluşturması nedeni ile sadelikten ve doğallıktan hoşlanan bayanlar için en ideal saç renkleri arasında bulunur. Bal köpüğü ombre yaptırılmış saçlara şekil vermek de oldukça kolaydır. Her türlü at kuyruğu, saç örgüsü ve topuz modeli bu saçlara daha havalı bir görünüm kazandırabilir.

İlgili yazı bal köpüğü ombre modelleri

Ayrıca bal köpüğü rengin saçlara kazandırdığı parlak ve ışıltılı görünümü gözler önüne sermek için saçlar toplanmadan, doğal hali ile de bırakılabilir. Olduğundan daha genç görünmek isteyen bayanlar da bal köpüğü saç rengini tercih edebilirler çünkü bu renk orta ile koyu arasında bir ton olduğundan genç gösteren saç renkleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Bal Köpüğü Ombre Saç

Bal köpüğü ombre

Bal köpüğü ombre saç kullanmak isteyen bayanların tek dikkat etmesi gereken nokta, yüz şekillerine ve saç modellerine uygun ombre uygulamasını tercih etmektir. Açık tenli bayanlar bal köpüğü saç rengi kullanmak istediklerinde bunu ombre olarak uygulatmalılar. Aksi halde daha soluk tenli görünebilirler. Böyle bir riske girmemek için saçlarda kökten uca doğru bal köpüğü renk geçişleri ile ışıltılı ombreler yapılabilir.

Evde Bal Köpüğü Ombre

Açık renk saçları olan bayanlar evde bal köpüğü ombreyi kendileri yapmayı deneyebilirler fakat siyah saçlı bayanların bu uygulamayı bir kuaförde yaptırmalarını tavsiye ediyoruz.

Bal köpüğü ombre
Bal köpüğü ombre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir