Çörek Otu Yağı Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır

Çörek otu yağı birçok hastalığı önlemekte ve bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Ayrıca metabolizmayı hızlandırması ve vücuttaki yağ yakımını kolaylaştırması da söz konusudur.  Bu yüzden çörek otu yağı ile zayıflamamümkündür. Sindirim sistemini de çalıştırması yiyeceklerin vücuttan daha hızlı atılmasını ve yağ oluşumunu önlemesi de çörek otu yağı zayıflama etkilerinden biridir.

En çok sorulan sorulardan biri zayıflamak için çörek otu yağı nasıl kullanılırdır. Bu konuda uzmanların görüşlerini aldık ve çörek otu yağı ile kilo verenlerin yorumlarını değerlendirdik, makalemizde sizlerle paylaşıyoruz.

Çörek otu yağı zayıflamada etkili olduğu kadar kan şekerinin dengelenmesinde ve kolestrolün düşürülmesinde de etkilidir. Obezite de çocuklarda bile kullanımı fazla kiloların daha kolay verilmesini sağlamaktadır. Yüksek tansiyonlularda, kolestrolü yüksek olanlarda sağlığa olumlu katkısı ile birlikte kilo verdirmeyi de sağlamaktadır.

Çörek otu yağı kadar çörek otunun da zayıflamada etkisi vardır. Ancak çörek otu yağı ile zayıflama çok daha hızlı olmaktadır.

Çörek otu yağı ile zayıflama için yemeklerden önce günde 3 kez bir çay kaşığı içmek yeterlidir. Yemeklerden yarım saat önce içerseniz iştahınızı kapatacaktır ve daha az yemek tüketmenize neden olacaktır.

Çörek otu yağı ile zayıflama için su ile birlikte tüketilmesi de etkilidir. Aç karnına sabah akşam bir su bardağının içine bir tatlı kaşığı çörek otu yağı katarak içerseniz, hem tokluk hissedersiniz hem de daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur. Suyun zayıflamaya etkisi zaten tartışılmaz. Buna çörek otu yağının etkisi de eklenince zayıflamamak imkansızdır. Tabi ki uygun bir diyet ve hareket etmek unutulmamalıdır.

Çörek otu yağı zayıflama etkisi kadar karaciğeri temizlemesi, sindirimi hızlandırması, metabolizmayı çalıştırması ile de sağlıklı bir şekilde kilo vermek açısından önemlidir.  Kabızlık çekenlere özellikle müshil etkisi ile rahatlatıcıdır.

Zayıflamak için çörek otu yağı nasıl kullanılır? Öncelikle saf çörek otu yağı kullanılmalıdır. Kuru sıkım olarak hazırlanmalıdır. Her gün aynı saatte düzenli kullanılmalıdır. Kan şekeriniz düşük ise dikkatli kullanmakta fayda vardır. Bunun dışında kolestrolünüz yüksek ise sabah, öğle, akşam birer çay kaşığı tüketerek zayıflama yanı sıra kolestrolünüzden de kurtulabilirsiniz.

Çörek otu yağı zayıflama etkisi yanı sıra metabolizmayı da hızlandırdığı için spor yaparken daha enerjik olmayı da sağlamaktadır. Bu sayede daha fazla kalori yakmak mümkün olmaktadır. Ancak tansiyonu düşürme riskine karşı dikkatli olmakta faydalı olacaktır.

Çörek otu yağı ile zayıflama konusunda birçok uzman ve bitki bilimcilerin olumlu görüşleri ve tarifleri bulunmaktadır. Bunlardan Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu, Ender Saraç sık sık Çörek otu yağı zayıflama etkisinden bahsetmektedirler. Eski Mısır’ da ve Hint kültüründe çörek otu yağı oldukça fazla kullanılmış ve günümüze kadar gelmiştir. Gençleştirici ve hücre yenileyici etkisi ile sağlık yanı sıra güzelliği de faydası oldukça fazladır.

Selülit giderici etkisi ve cildi sıkılaştırması için de çörek otu yağı zayıflama yanı sıra düzgün bir fiziğe de neden olmaktadır. Bunun için bacaklara, karna, kalça ve kilo fazlalığı olan, selülitli bölgelere haricen kullanılmaktadır. Masaj yaparak uygulanması selülit yanı sıra spor sonrası kas ağrılarınıza da iyi gelecektir.

Zayıflamak için çörek otu yağı nasıl kullanılır? Hem ağızdan içilerek hem de cilde masajla uygulayarak kullanılır. Tabi ki her şeyin fazlası zarardır. Bu yüzden günde 20 gr ın üstünde tüketilmemelidir. Bu da 3 çay kaşığıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir