Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir

Diyetsiz kilo vermek için beslenmenizi dengeli ve düzenli bir şekilde yerine getirmelisiniz. Aç bırakan diyetler yerine, düzenli beslenerek de fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Fazla kilolardan kurtulmak için aç kalmak gerektiği inanışı nedeniyle, kilolarından rahatsız olan ve zayıflamak isteyenler şok diyetlere yönelerek hızlı bir şekilde kilo vermeye çalışırlar. Ani kilo kayıpları bir çok rahatsızlığı beraberinde getirmektedir ve bu yüzden oldukça yanlıştır. Sağlıklı bir şekilde kilo vermek, aynaya baktığınızda arzuladığınız görünüme kavuşmanızın tek yoludur.

Diyet Yapmadan Nasıl Zayıflanır?

Kahvaltı Öğünü: Kahvaltı, günün en önemli öğünüdür. Kahvaltıda iyi beslendiğinizde gün içindeki enerjinizi yükseltecek ve kalorileri yakacaksınız. Akşam öğününde yedikleriniz ise hareketsiz kalacağınız için daha fazla kilo aldıracaktır. Kahvaltı öğününü yasaklayan diyetlerden uzak durmalısınız.

Dengeli Beslenme: Tüm öğünlerde çeşitlilik yaparak vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitaminlerin alınmasını sağlayın.  Yemeklerde tuz ve şeker oranında ölçülü davranın. Yediklerinizin çok şekerli ve yağlı olmamasına dikkat edin.

Spor Yapmak: Haftada 1 veya daha fazla günü kendiniz için spor günü ilan edin ve spor saati belirleyin. Spor için imkan veya vakit bulamıyorsanız, gün içindeki aktivitelerinizde daha hareketli olmaya çalışın (sofrayı azar azar toplamak, eve gidiş yolunu uzatmak vs.)

Su Tüketimi: Sağlıklı bir şekilde zayıflayabilmek için su tüketimi önemlidir. Günde 2 yada 3 litre su tüketmeniz gerektiği için susamayı beklemeden tüketin. Vücudun ihtiyaç duyduğu besinleri yeteri kadar yediğinizden emin olun ve vücudun harcadığı enerjiden daha az miktarda kalori almaya çalışın.

Beslenme: Yemek yerken yavaş şekilde yemeye çalışın. Hızla yenilen yemeklerde beyne tokluk hissi daha geç ulaşacak ve fazla yemenize sebep olacaktır. Kahvaltı öğününde yeteri kadar beslenmeye dikkat edin ve sofranızda mutlaka 1 adet yumurta olsun. Yumurta, daha uzun süre tok tutma özelliğine sahiptir.

Akşam Yemeği: Akşam yemeği saatini mümkün olduğu kadar erken tutmaya çalışın. Yemekte yağ ve kalori bakımından zengin yiyeceklere yer vermeyin. Saltalık ve yoğurt ağırlıklı bir öğün yaratıp ekmeği az tutun. Akşam yemeğinde tabağınızı küçük tutun ve kalabalık masada yemeyi alışkanlık edinin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*