Elma Sirkesi Zayıflatır Mı

Elma sirkesi, elmadan doğal yollarla elde edilen bir maddedir. Yemeklere tat vermenin yanında sağlık ve kişisel bakım için de kullanılabilen elma sirkesi, günümüzde hemen hemen her markette satıştadır. Hazır olarak satılan elma sirkesinin yanında doğal yollar ile elde edilen organik elma sirkeleri de yaygın olarak satılmaktadır. Diğer hazır sirkelere göre daha etkili olan organik elma sirkeleri, kişisel bakım ya da zayıflamak için hazırlanan formüllerde kullanılmalıdır.

Elma sirkesinin sindirim sistemi, kan dolaşım sistemi, cilt va saç bakımı gibi alanlarda olumlu etkisi yüksektir. Alınmak istenen sonuca göre değişik malzemeler ile birlikte ve hazırlanan elma sirkeli karışımlar, farklı şekillerde uygulanabilir. Elma sirkesinin cilt ve saç bakımından sonra en çok kullanım alanı zayıflamadır. Kilo sorunu olan bayanlar tarafından çok merak edilen soru elma sirkesi zayıflatır mı İbrahim SaraçoğluAhmet Maranki, Ender Saraç gibi ünlü isimlerin de araştırmalarına konu olmuştur. İçeriğindeki doğal asit ve yağ yakıcı maddeler nedeni ile sağlıklı kilo vermeyi sağlayan elma sirkesi, özel diyetler ile birlikte kullanıldığında etkisi daha yüksektir.

Doğal yollar ile zayıflamak isteyenlerin akıllarına sıkça gelen sirke zayıflatır sorusuna evet cevabını verebiliriz. Bilinçli ve düzenli kullanım ile sağlıklı kilo vermeye yardımcı olan elma sirkesi, özel diyetlere ek olarak kür şeklinde uygulanabilir. Elma sirkesi ile zayıflama için özel kür malzemeleri;

  • 2 tatlı kaşığı elma sirkesi
  • Bir bardak papatya çayı
  • Tat vermesi için biraz bal
  • Daha etkili olması için isteğe bağlı sinameki otu

Elma sirkesi ile zayıflamak için yukarıdaki malzemeleri hazır edin. 1 su bardağı sıcak papatya çayının içine 2 tatlı kaşığı kadar elma sirkesi ilave edin. Karışımın içine tat vermesi için biraz bal ve sinameki otu karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı düzenli olarak yemeklerden önce 1 çay bardağı kadar tüketebilirsiniz. Eğer mide probleminiz varsa yemeklerden yarım saat sonra da tüketebilirsiniz.

Zayıflamak için elma sirkesi kürü uygulanırken bol su tüketimi ve düzenli egzersiz de yapılmalıdır. Bu sayede daha sağlıklı ve daha kalıcı kilo verme sağlanabilir. Kalıcı kilo vermek için ayrıca uygun bir diyet programı da uygulanabilir. Hem diyete uyup hem de elma sirkesi kürünü uygulamak bedeninize zarar vermeyecektir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta uygulanan diyetin şok diyet gibi kısa sürede kilo verdiren diyetlerden olmamasıdır.

Elma sirkesi ile zayıflamak için kür uygulaması için mutlaka doğal elma sirkesi kullanılmalıdır. Şifalı ot ya da doğal bakım ürünleri satan çoğu yerde bulunan bu özel ürünleri internetten da sipariş vererek kolayca satın alabilirsiniz. Eğer yakınınızda doğallığına güvenebileceğiniz elma sirkesi satışı yapan yerler yoksa evde de kendiniz elma sirkesi yapabilirsiniz. Bunun için yine internet üzerindeki ev yapımı elma sirkesi tariflerinden yararlanabilirsiniz. Evde doğal elma sirkesi yaparken kullanacağınız elmaların da taze ve doğal olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Elma sirkesi ile zayıflayanlar genel olarak olumlu yorumlarda bulunmuştur. Sağlıklı, kolay ve kalıcı kilo vermek için uygulanan bu kür, mide rahatsızlığı olmayan herkes tarafından yapılabilir. Eğer mide sorunu ve hastalığınız varsa doktorunuza danışarak elma sirkesi kürünü uygulayabilirsiniz. Elma sirkesi zayıflatır mı yorumlar ile de cevap verilebilecek bir sorudur. Kilo problemi olan ve sağlıklı kilo vermek isteyenler elma kürü ve kalıcı kilo verme yöntemlerini birlikte deneyerek istedikleri sonuca ulaştıkları yorumlarında bulunmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir