Goji Berry Diyeti Nasıl Yapılır

Goji berry pek çok faydası bulunan bir Uzakdoğu meyvesidir. Goji berry zayıflama konusunda en büyük yardımcı besinlerden biridir. Zayıflamaya yardımcı olması dışında; yüksek bir besin değerine sahip olan Goji berry enerji verici özelliği ile gün boyunca çalışan ve enerji ihtiyacı olan kişiler tarafından tüketilmesinde fayda olan bir üründür. Vücudun direncini arttırma ve yorgunluğu giderme özelliği de bulunmaktadır. hCG hormonunun salgılanma miktarını arttıran Goji berry meyvesi, kişiyi daha genç hissettirir. Ayrıca uyku problemi olan kişilerin kullanmasında da fayda olan bir üründür. Uyku düzenlemeye yardımcıdır.

Goji Berry Zayıflamak İçin Nasıl Kullanılır

Zayıflamak isteyen kişiler genel de goji berry meyvesini çay şeklinde tüketirler. Ancak sade tüketim dışında goji berry diyeti yapanlar da mevcuttur. Goji berry diyet menüsü kullanılarak yapılan bu diyet zayıflama konusunda başarılı işler ortaya koyuyor.

Goji berry diyeti uygulanması basit bir diyettir . Biraz irade gösterilirse etki edecektir. Yani tek başına goji berry meyvesine bel bağlamak iyi değildir. Bir faydası da olmayacaktır. Goji berry kullanıp günlük normal yemeğinizi yemeye devam ederseniz goji berry meyvesinin hiçbir önemi ve değeri kalmaz.

Goji Berry Diyeti Listesi

Goji diet ya da Goji berry diyeti olarak bilinen bu diyette Çin menşeili goji berry  meyvelerinin ekstreleri kullanılır. Aktarlardan da goji berry meyvesini temin edebileceğiniz gibi birçok internet  sitesinde de  satılmaktadır. Alınan ürünün bayatlamamış olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bu konuda internet bazen avantaj olabiliyor.

İlk gün;

Sabah kahvaltısında 1 bardak goji berry limon karışımı tüketilir, 10 dakika sonra ise istenildiği kadar şekersiz çay, tereyağı kullanılmadan pişirilen yumurta biraz yağsız beyaz peynir.

Ara öğünde 1 kase yoğurt üzerine 1 tatlı kaşığı goji berry eklenir ve yenilir.

Öğle yemeğinde istenildiği kadar tavuk ızgara ama kanat ve deri olmayacak şekilde yenilebilir. Tabi üzerine 6-7 adet goji berry meyvesi.

Akşam yemeğinde ise 1 bardak goji berry limon karışımı tüketilir. 10 dakika sonra ekmeksiz hazırlanan dana etinden köfte istenildiği kadar tüketilebilir tuzu az olmak kaydı ile.

İkinci Gün;

Sabah kahvaltısında, 1 bardak goji limon karışımı, 10 dk sonra ise istenildiği kadar şekersiz çay, 1 yumurtadan tereyağsız bir menemen yapabilirsiniz.

Yağsız Beyaz peynir, Tuzsuz Zeytin, Domates, Salatalık ve istenildiği kadar Yeşillik tüketilir.

Ara Öğün olarak 1 kase Az Yağlı yoğurdun üzerine 1 tatlı kaşığı Goji Berry kullanılarak tüketilmelidir.

Öğle Yemeğinde yağsız dana etinden et sote ve yağsız yoğurt tüketilebilir.

Akşam Yemeği için 1 bardak goji berry limon karışımı tüketildikten sonra Zeytin yağ ile yapılmış bol domatesli taze fasulye Salata veya dilediğiniz kadar Yeşillik. Az tuzlu ekmeksiz, dereotlu  köfte tüketilmelidir.

Üçüncü, dördüncü ve beşinci gün ilk iki günkü gibi devam edilebilir.

Beşinci gün;

Kahvaltı da önce 1 bardak goji berry avokado karışımı tüketilir, 10 dk sonra ise, dilediğiniz kadar şekersiz çay veya şekersiz bitki çayı yağsız beyaz peynir tuzsuz zeytin domates salatalık dilediğiniz kadar yeşillik.

Ara öğün olarak portakal yeterli

Öğle yemeğinde tavuktan yapılma  Ali Nazik, biraz salata ve istenilen miktarda Yeşillik tüketebilirsiniz.

Akşam yemeğinde, 1 bardak goji berry avokado karışımı, 10 dk sonra dilediğiniz Kadar Izgara veya tavada balık yanında da bol yeşillikli salata.

1 Dilim Kızarmış Tam Buğday Ekmeği

Bu diyet programı sayesinde kilolardan kurtulmak mümkündür.

Diyet içinde yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir