Goji Berry Zayıflama Çayı

Goji berry zayıflama çayı; Günümüz modern insanının en büyük korkularından birisi kilolu olmaktır. Günümüz modern insanı beğenilmeyi ister ve kilolu olduğu zaman beğenilmeyeceğini düşünür. Bu yüzden zayıf ve fit olmak için mücadele eder.

Kilolu olmak kimi zaman insanın psikolojisini dahi bozacak duruma gelir, özgüven problemlerinin ortaya çıkmasına sebep olur. İnsan topluluklarından dışlanmaya kadar varabilen bir çok sorunu beraberinde getirir kilolu olmak.

Zaten zayıf olan kişilerin formlarını korumak için, kilolu kişilerin ise zayıflamak amacı ile en çok kullandıkları bitkisel çaylardan birisi de Goji Berry çayıdır.

Goji berry çayı Moğolistan ve Tibet in yüksek yerlerinde ve dünyanın en yüksek yerleri olan Himalaya dağlarında yetişen, yabanmersini tadını andıran bir çalı meyvesidir. Her ne kadar ismi Goji Berry olarak geçse de diğer bitkilerde olduğu gibi değişik coğrafyalarda değişik isimler ile anılır. Çin de evlilik şarabı, Tibet gojisi, Himalaya gojisi gibi isimler ile anılırken, Japonya da ismi kukodur. Goji berry meyvesinin bir diğer ismi de kızıl elmas tır. Anadolu da ise kurt üzümü olarak anılır.

Zayıflamaya yardımcı ürün olarak oldukça yaygın bir kullanımı vardır. Goji berry ile zayıflama gerek dünyada gerek ise Türkiye de yaygın olarak kullanılmaktadır.. Aktarlarda kurutulmuş meyve şeklinde veya yaş olarak bulunabilir. Genel olarak kullanım şekli çay gibi demlenip tüketilmesidir. Goji berry çayı ile zayıflamagayet basittir.

Goji Berry Çayı Nasıl Yapılır

Çay içerek zayıflamayı sağlayan goji berry çayı gayet basit olarak hazırlanır. Goji berry zayıflama çayını hazırlamak için; Aktarlardan veya internetten temin edebileceğiniz goji berry çayına ve kaynar suya ihtiyaç vardır. Tek seferlik kullanım için bir su bardağı kaynar su ve bir tatlı kaşığı goji berry çayı yeterli olacaktır. Çayın hazırlanışı tıpkı poşet çay yapmak gibi kaynar suyun içine bir tatlı kaşığı goji berry ekliyoruz ve beş dakika demlenmesini bekliyoruz. Goji berry çayının yapılışı bu kadar basit. Suyun içindeki goji berry meyvelerinin şiştiğini gördüğünüz zaman çayınızın hazır olduğunu anlayabilirsiniz. Goji berry çayını ve goji berry taneciklerini birlikte tüketeceksiniz. Tadı yaban mersini ve kirazı andırır.

Keyif için içilen goji berry çayını her sabah aç karnına tüketebilirsiniz. Zayıflamak amacı ile goji berry çayını tüketen kişiler ise her öğünden önce aç karna tüketmelidir. Aktarlardan istediğiniz zaman kurt üzümü derseniz size yardımcı olacaktırlar.

Goji berry çayı piyasada bulunan değerli çaylardandır. Fiyatı alınacak yere göre değişiklik göstermekle birlikte ortalama olarak kilogram fiyatı 60 TL ile 100 TL arasındadır.

Goji Berry Çayı Faydaları

Keyfi olarak da tüketilebilen goji berry çayı yaygın olarak zayıflama amacı ile kullanılır. Ancak faydaları bununla sınırlı değildir. Diğer faydalarını sıralamak gerekirse;

  • Sinir sistemi hastalıklarının tedavisi için kullanılabilir. Aynı zamanda sinir sitemini de rahatlatır.
  • Kan dolaşımını hızlandırır, böylece hücre yenilemesi daha hızlı sağlanır. Vücudu canlandırır.
  • Akciğer hastalıkları üzerinde olumlu etkiye sahiptir.
  • Böbrekler için faydalıdır.
  • Karaciğeri kuvvetlendirir ve daha iyi çalışmasını sağlar.
  • Gözleri kuvvetlendirir.
  • Kalp için yararlı olan kolesterolün normal seviyede kalmasını sağlar.
  • Kan şekerini dengeler.
  • Metabolizmayı hızlandırır.

Goji berry çayının normal tüketiminde herhangi bir yan etki olmamak ile birlikte, mide – bağırsak  rahatsızlığı olan kişiler için, hamile ve emziren bayanlar için, küçük çocuklara ve bitkiye alerjisi olanlara goji berry çayı ve üzümü tavsiye edilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir