İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

İsveç diyeti nasıl yapılır sorusu, kilolarından bıkmış ve yeni bir hayat isteyenlerin sorduğu ve akla yatkın bir diyet olarak gördükten sonra, diyeti yapmanın niyetine girmişlerin en sık sorduğu sorudur. Katı bir diyet olduğu aşikar olan

İşveç diyetinde neler yenir veİsveç diyeti kaç kilo verdirir soruları da can alıcı sorular; zira diyet yapacak kişiler en çok bunları merak eder: diyet boyunca ne yiyeceğim ve sonunda kaç kilo vereceğim. Aç kaldığıma, sevdiğim yiyeceklerden mahrum kaldığıma değecek mi, gardropta aylardır, tamam daha da dürüst olmak gerekirse yıllardır beklettiğim blue jeanin içine sığabilecek miyim, aynada kendime memnun bir şekilde bakabilecek miyim soruları da beraberinde gelir.

İsveç diyeti katı ve sert prensipte bir diyet ve her metabolizmanın kaldırabileceği bir diyet değil. Ciddi sağlık problemleri olmayanların başlayabileceği ve diyet süresince asla kurallardan dışarı çıkılmaması gereken bir özelliği var.

Ağırlıklı olarak protein tüketilen bir diyet olan İsveç diyetinde, karbonhidrat olarak sebze ve meyveler kullanılıyor. Neler yenir kısmına diyetin verdiği cevap kimilerine göre tatmin edici, kimilerine göre ise tam tersi. Diyetin, özellikle çok kilolu kişilerde daha hızlı kilo kaybı yaşattığı; buna rağmen 8-10 kilo civarı fazlalığı olanlarda ise biraz daha yavaş kilo kaybı sağladığı bir gerçek. Ama sonuçlar aşağı yukarı herkes için tatmin edici.

Bu yüzden İsveç diyeti yorumları da çoğunlukla olumlu. Özellikle hızlı kilo verdirdiği için, diyet yapan kişiye yüksek motivasyon sağlayan İsveç diyeti sonunda ortalama 2 yıl boyunca kolay kolay da kilo alınmıyor.

Kısıtlı oranda şeker ve ekmek öneren diyette, porsiyonlar da küçük ve sade.

Hipoglisemi problemi olanların, biraz acıktığında eli ayağı titreyen, gözleri kararanların çok da heveslenmemesi gereken bir diyet olan İsveç diyeti, katı prensipleri ile baş edildiğinde ve azimle tamamlandığında kısa sürede tatmin edici bir kilo kaybı yaşatıyor.

Diyet içinde yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir