Kırışklıklar İçin Maske

Kırışıklıklar, yaşlanma başlangıcının belirtileri olarak görülürler. Cilt, 25 yaş ve sonrasında, elastikiyetini kaybetmeye ve hücrelerdeki su oranıazalmaya başlar. Bu yüzden kırışıklıklarla birlikte zaman içerisinde sarkmalar da görülebilir.

Kırışıklıklar ise çoğu kişinin kendini kötü hissetmesine sebep olur. Özellikle kadınlar, kırışıklıklardan kurtulabilmek için cerrahi yöntemlere de başvururlar. O yüzden kırışıklıklarımız çok ilerlemeden ya da başlamadan önce, evimizde de yapabileceğimiz doğal maskelerle, kırışıklıklara karşı koyabiliriz.

Kırışıklıklar İçin Evde Maske Yapımı

Bakalım, kırışıklıklar içinevde yapabileceğimiz maskeler nelermiş:

Badem yağı maskesi

1 tatlı kaşığı acı badem yağı, 1 tatlı kaşığı pirinç unu ve 1 adet yumurtanın sarısını bir kaba konularak iyice karıştırılır. Sonrasında da krem kıvamını alıncaya kadar süt ilave edilerek iyice karıştırılır. Bu kremi, banyodan bir saat önce cilde masaj yaparak sürmek gerekir. Nemli cilde uygulanan bu maske, kırışıklıkları azaltarak, cildin sıkılığını arttırır. Badem yağı maskesi, haftada en az bir kez uygulanmalıdır.

Yumurta akı ve bal maskesi

1 adet yumurtanın akı ile 2 çorba kaşığı çiçek balı güzelce karıştırılır ve temizlenmiş olan yüze sürülür. Daha sonra yaklaşık 20 dakika bekletilir. Maske,  yüz ılık suyla yıkanarak yüzden çıkartılır.

Kırışıklıklar İçin Doğal Çözüm

Isırgan Otu

Maskeler dışında yine en etkili yöntemlerden biri de ısırgan otunu sıcak bir suda 15-20 dakika demleyip. Her sabah ya da her akşam, temizlenmiş yüzü, bu suyla yıkamaktır. Çünkü ısırgan otunun cildi sıkılaştırıcı etkisi vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir