Küllü Sarı Ombre

Kül diye tanımladığımız vakit aklımıza kumral geliyor olması ne hoş ama sarı rengin de bir küllü tonu var ki, dillere destan bir renktir. Neden? Çünkü kül tonu, sarı rengin çiğliğini en güzel şekilde örtbas eden bir tondur ve saç rengine müthiş bir olgunluk ve aç olmama katar. Küllü saç renginin yaklaşık olarak fümeye benzer bir hali bulunmaktadır. Ayrıca gri tonlarına da yakındır. Ve küllü ton, sarı saçlara mat bir hava sunarak natürelliği yakalamanızı sağlar.

Küllü Sarı Ombre

Sarı ombre saç modelleri geride bıraktığımız sezonun en tanınmış saç renklerinden birisi. Küllü saç renkleri ve ışıltılı saç renklerinin trend olmaya başlaması ile biraz geri planda kaldığı doğru fakat bu sarı ombre saç modellerinin ne kadar natürel ve şık saç renkleri bulunduğu gerçeğini değiştirmez. Ombre tekniğini bilmeyenler amacıyla kısa bir özet geçmek istiyorum.

Küllü Sarı Ombre
 • Ombre 2 ya da daha çok renk tonu arasında geçiş sağlanarak elde edilen son derece natürel ve çağdaş bir saç rengidir.
 • Bu geçişler koyudan açığa ya da açıktan koyuya doğru yapılır.
 • En süregelen olanı ise diplerden koyu başlayıp uçlara doğru açılan ombreler olduğunu sizlere belirtmek isteriz.

Küllü sarı saç rengine sahip olmak isteyen kadınlar ilk olarak kuaförde bu tonu istediklerini söyleyerek denemeye başlayabilirler. Kuaför bu tonu saçlarınıza uygularken benzer tonları kapatacağı amacıyla küllü sarının asıl tonuna ulaşabilir. Tabi ki evde de denemek dilediğiniz takdirde, deneyebilirsiniz. Dikkatli olmanız son derece önem sarf edecektir.

Sarı saç rengi diğer renkler ile birleştiğinde değişik tonlara bürünür. Her ne kadar değişik tonlara bürünse de sarı ve tonları her vakit saçlarınızı bir tık daha natürel gösterir.

Küllü sarı saç rengi bayanların en sık gerçekleştirdikleri saç renkleri arasından biridir. Renk gerektiğince zor elde edilmesine rağmen, buna karşılık görüntüsü de bir hayli çekici gözükmekte. 2019 senesinde da moda olması beklenilen küllü kumral saç renkleri arasında en gözde renkler arasında bulunmakta.

Küllü Sarı Ombre Saç Modelleri

Küllü Sarı Ombre
 • Bir türlü dilediğiniz küllü sarı tonuna ulaşamıyor musunuz?
 • Beğendiğiniz renk tonları ile boyadığınız renkler uyuşmuyor mu?
 • Küllü sarı saç nasıl elde edilir? diye diye araştırıp duruyor musunuz?

Küllü sarı saç renkleri gerçekte ciddi anlamda zor tonlar arasındadır. Saç boyamak evde ilk etapta basit gözükse bile insanı zorlayan, bazı durumlarda hayal kırıklığına uğratan, bazı durumlarda de çılgına dönecek şekilde renk tonunu yakalamak amacıyla çılgına döndüğü konulardandır. Konu da küllü sarı olunca bir de çoğu yerde satırlar dolusu yazıyla karşılaşabilirsiniz.

Küllü Sarı Ombre
 • Eğer saçlardaki beyaz oranları %50 nin üstünde ise küllü sarı boyamak basittir.
 • Ancak natürel renginiz kara ya da koyu kestane ise küllü sarı saç boyası tutmayacaktır.
 • Esasında tutmaz demek doğru değil tutar ama daha sarı bir renk meydana çıkar.
 • Bu tip koyu renk saçları küllü sarı renge boyamak amacıyla saçı evvelce kumrala gerçekleştirme sonrasında sarı boyamak gerekmektedir ki saçta hiç kızıl yansımalar kalmasın.
 • Farklı markalar değişik boya numaraları kullanabilirler.

Dikkat edilmelidir.

Küllü Sarı Ombre

Son devre çok tanınmış olan küllü tonları ombre ile kullanmanız da mümkün. Böylece hem çok daha natürel bir görünüş hem de şık bir renk geçişi elde edebilirsiniz. Sarı ombre yapımı sanıldığını kadar zor değildir. Tabi ki sahip olunan saç renginizin de bu hususta önemi var. Bazı renklerde sarı ombre yapımı amacıyla 2 kere prosedür gerçekleştirme gerekebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir