Lazer İle Göğüs Büyütme

Lazerle göğüs büyütme, kadınlarda memenin asal vazifesi bebeği sütle beslemektir. Ama meme aynı zamanda erojen bir organdır da. Kadın fiziğinde oldukça önemli bir yeri ve görevi olan memenin, dik ve diri formda olanı makbuldür. Memelerini güzel bulmayan kadınlar büyük eksiklik hissedebilir, hatta özgüvenleri zedelenebilir. Sarkık, asimetrik ve küçük memeler estetik müdahalelerle düzeltilebilmektedir.

İşte göğüs büyütme ameliyatı da bu ameliyatlardan birisidir. Göğüs büyütme, silikon implant olarak da adlandırılan protezlerin yardımıyla, ya da yağ enjeksiyonuyla memelerin istenilen ölçüye getirilmesi işlemidir.

Memelerdeki kusurlar doğuştan olabileceği gibi, gebelik sonrası kilo alıp verme, emzirme sonrası meme dokularında gevşeme ve buna benzer deformasyonların görülme sıklığı da yüksektir. Hem sarkma hem de küçülme gibi istenmeyen durumlarda daha büyük, dolgun ve dik meme formunu yakalamak isteyenler için göğüs büyütme ameliyatları yapılmaktadır. Göğüs estetiği ile güzel memelere kavuşmak mümkündür.

Meme estetiği çoğunlukla küçük memeleri daha büyük forma ulaştırmak, sarkan memeleri toparlamak, kaldırmak, dikleştirmek ve asimetrik olan memelerde simetriyi sağlamak için yapılır.

Bunun dışında memenin doğuştan olmadığı, yahut kanser sebebiyle memenin alındığı durumlarda da memeyi yeniden oluşturmak için meme estetiği yapılmaktadır.

Daha evvelden meme estetiği yapılmışsa ve bu meme implantları yani protezler eskimişse, özelliklerini kaybetmişse, o bölgede herhangi bir sıkıntı meydana getiriyorlarsa değiştirilmeleri gerekir ve bu da ameliyat demektir.

Meme büyütme ameliyatlarında en çok kullanılan teknik protezle meme büyütmektir. Protezler damla ve yuvarlak protez olarak iki şekildedir. İçerik olaraksa silikon içerikli ve serum fizyolojik içerikli olarak gruplaşırlar.

Göğüs büyütmek için kullanılan protezler 4 değişik teknikle memeye yerleştirilir. Meme başı, meme altı kıvrımı, koltuk altı yahut göbek deliğinden girilerek protez yerleştirme işlemi tamamlanır. Buralardan yapılan 3-4 santimlik kesilerle ya da göbek deliğinden girilerek protez yerleştirilir.

Bu yöntem meme büyütmede kullanılan belki de tek yöntem protezdir.

Son yıllarda ameliyat olmadan yahut silikon kullanmadan da meme büyütme işlemi yapılabilmektedir. Meme dokusu için geliştirilen dolgular da enjeksiyon tekniği ile meme içine yerleştirilebilmektedir. Bu yöntem yaklaşık 2 sene kalıcı olmaktadır. Hyaluronik asit denilen bu dolgular sayesinde kolayca meme büyütme işlemi yapılabilmektedir.

Bunların dışında lazerle göğüs büyütme operasyonu yapılır mı sorusunu Estetik ve plastik cerrahi uzmanı Operatör Doktor Abdullah Etöz şöyle yanıtlıyor: Maalesef lazer ile göğüs büyütme diye bir yöntem yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir