Lazer Liposuction

Lazer liposuction, doğrudan yağ hücrelerinin zarının patlatılması ile uygulanan bir yöntemdir. Klasik yağ aldırma yöntemi gibi yağ hücrelerinin sıvılaştırılması ile uygulanna bu yöntem, diğer liposuctionlardan daha fazla etkilidir. Lazer liposuciton nedir sorusunu ve bu yöntem ile ilgili diğer merak edilenleri yazının devamında bulabilirsiniz.

Lazer lipoliz de denilen bu yağ aldırma yönteminde diod lazer ışının etkisi ile yağ hücrelerinin zarı patlatılır. Patlayan zardan dışarı çıkan sıvı yağlar, özel kanüller ile çekilerek vücuttan alınır. Özel lazer ışınları ile vücuda etki eden bu yöntem cilt gevşekliği ve bölgesel yağlanmaya karşı kullanılabilir. Diğer lipoliz yöntemlerine göre lazer liposuctionun avantajlarını maddeler halinde aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Uygulama sırasında kanama olmaz. Cerrahi bir işlem yapılmaz.
  • Her hangi bir kesi ya da ameliyat söz konusu olmadığı için bireyler uygulama sonrası günlük hayatlarına ve iş hayatlarına geri dönebilir.
  • Diğer uygulamalara göre daha az süre korse kullanılması gerekir. Bu uygulama sonrasında genelde 5 gün kadar korse kullanılması yeterlidir.
  • Lazer lipoliz uygulaması ile tek seferde bütün yağlardan kurtulmak mümkündür. Diğer uygulamalarda daha fazla seansa ihtiyaç duyulabilir.
  • Basen, karın ve bel gibi diğer yağ aldırma yöntemlerinin de uygulandığı bölgelerin yanı sıra yüz bölgesi, kol, bacak içleri, çene altı, bacak bölgesindeki yağlanmalara karşı da lazer lipoliz uygulanabilir.
  • Bu uygulama cildin daha canlı, genç ve gergin görünmesini sağlar.
  • Lazer liposuction yaptıranlar tarafından da yukarıdaki avantajların büyük kısmı onaylanmış durumdadır.
  • Vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulmak ve daha güzel bir vücuda sahip olmak için bu uygulamayı deneyebilirsiniz.

Lazer liposuction uygulaması öncesinde hastanın her hangi bir özel uygulaması gerekmez. Ancak hastanın bu işlem için uygunluğunun tespiti için alerjik olduğu ilaçlar veya şeker, kalp, tansiyon gibi hastalıkları olup olmadığı konusunda genel bir sağlık taramasından geçirilmesi gerekir. Bu tarama sonrasında uygun ise hastaya işlem uygulanmalıdır.

Lazer lipoliz sonrasında ise hastanın beslenmesine dikkat etmesi gerekir. Kilo aldıracak besinlerden uzak durması, düzenli egzersiz yapması yeniden yağlanmamak için dikkat edilmesi gereken noktalardır. Eğer hasta bunlara dikkat etmezse yeniden aynı bölgelerde yağlanma meydana gelebilir. Bu da işlemin yenilenmesi anlamına gelir.
Bölgesel yağlanmadan şikayetçi, sağlık sorunu olmayan bayanlar kadar erkekler de bu uygulama ile vücut yağlarından kurtulabilir.

İşlem ile alınan vücut yağları eğer gerekli ise başka bir yöntem ile vücudun zayıf görünen yerlerine enjekte edilerek dolgu yapılabilir. Kişinin kendinden alınan yağların geri kendine enjekte edilmesi ile uygulanan bu yöntemler ile kusursuz bir vücuda sahip olmak mümkün. Lazer liposuction ile birlikte dolgu enjektesi de yapılabilir. Bu konuda uygulamayı yapacak olan uzman ile detaylı görüşmelerin yapılması ve ona göre bir kadar verilmesi gerekir.

Lazer liposuction fiyatları, uygulanan yer, merkez ve uygulamayı yapan doktora göre değişir. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için uygulamanın yapılacağı merkez ile telefon görüşmesi ya da yüz yüze görüşme yapılması gerekir. Yağ aldırma işlemlerinden istenilen sonuç elde edildikten sonra dikkatli beslenme ve egzersiz ile yeniden yağlanmanın önüne geçilebilir. Ancak uygulama öncesindeki dikkatsiz beslenme ve haretketsiz yaşama devam etmek işlemin tekrarlanmasına neden olabilir. Lazer lipoliz uygulaması sonrasında yeniden işlem için en az 3 ay geçmiş olması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir