Liposuction Fiyatları

Liposuction, fazla yağlardan kalıcı olarak kurtulma yöntemidir. Vakumla yağ alma tekniğine dayanmaktadır. Bölgesel olarak vücutta birikmiş fazla yağların vakum ile alınması ameliyatına liposuction adı verilmektedir. Bir çeşit estetik işlem olaral bilinen bu operasyon için liposakşın fiyatları yağ bölgesi ve tercih edilen klinik şartlarına göre farklılık gösterebilmektedir.

Karın, basen, kalça ve benzer bölgelerdeki birikmiş ve de fazla yağların alınması bu operasyon ile kolay hale gelmiştir. Bölgesel olarak incelmek isteyenler için en garanti yöntem liposuction yöntemidir. Tüm dünyada uygulanmakta ve ülkemizde de popüler bir yöntem olmaktadır.

Halk arasında liposuction işleminin kilo verme yöntemi olarak bilindiği görülmektedir. Bu doğru bir bilgi değildir. Liposuction, asla bir kilo verme yöntemi olamaz. Yapılan işlemin amacı bölgesel incelmedir.

Bu işlem öncesinde ilk olarak estetik plastik bir cerraha başvurmak gerekir. Hem yapılacak işlemin detayları, hem de liposuction fiyatları 2018 orantısı için önemlidir. Bu işlemin amacı kusursuz bir vücut yapısına kavuşmak olmamalıdır.

Aksi halde, operasyon sonrasında ortaya ciddi hayal kırıklıkları çıkabilecektir. Hastanın bir düzeltme işlemi olarak bilmesi çok önemlidir. Bu konuyla ilgili olarak doktor ve hasta arasında iyi bir iletişim kesinlikle kurulmalıdır. Bu operasyon sayesinde vücudunuzu belli oranda şekle sokabilir, beğenmediğiniz ve yağlı olan bölgelerinizi inceltebilirsiniz.

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi şişmanlık ya da obezite gibi problemlere karşı bir çözüm değildir. Liposuction işlemine alternatif olarak karın germe işlemleri de yapılabilmektedir. Bu tercih hastanın durumuna ve doktorun tercihine göre belirlenmektedir. Bu işlem için derinin çok fazla şişkin veya sarkık olmaması gerekmektedir. Yağ hücrelerinin kalıcı olarak azaltıldığı bir işlemdir.

Liposuction ile belli oranda yağ alabilir ve vücudunuzu daha estetik bir hale getirebilirsiniz. Kişiden kişiye değişkenlik gösterebileceğini hatırlatmak istiyoruz. Ortalama olarak 5 litre yağ alınabildiğini söyleyebiliriz. Bu bağlamda hem 2018 fiyatları, hem de liposuction fiyatları 2019 ortalamasına bakarak uzman bir cerrah seçimi yapılmalıdır. Her şeyden önce bu tür operasyonların doğru yerde ve uzman bir cerrah tarafından yapılmadığında riskler taşıdığını hatırlatmak istiyoruz.

Yağ aldırma işlemi olarak bilinen liposuction ameliyatının uzman bir cerrah tarafından yapılmış olmasına dikkat etmeniz büyük önem arz etmektedir. Liposuction ameliyatı farklı tekniklerle yapılabilmektedir. Kuru teknik, yaş teknik, çok yaş teknik, tümescent teknik olmak üzere  4 farklı yöntem ile yapılabilmektedir. Ameliyat işlemi sonrası korse takılmalıdır. Ortalama 1 ay boyunca bu korsenin dikkatli bir şekilde takılmasına özen göstermeniz şarttır.

Özellikle ilk günlerde şişkinlik, uyuşukluk, kızarıklık ve şiddetli ağrılar olabilmektedir. Bu süreçte kuvvetli ağrı kesiciler içilmelidir. Kısa süreli morluklar, şişkinlikler olağan sonuçlardır. Endişe duyulacak bir durum değildir. Tam olarak iyileşme süresi ortalama 1 aydır.

1 ay sonunda özellikle yağ aldırdığınız bölgeniz yeni haline dönüşmüş olacaktır. Bu bağlamda hem normal, hem de lazer liposuction fiyatları araştırması yapmalı ve iyi bir cerraha başvurulmalıdır. Teknolojinin gelişimi ile bu tür işlemler lazer tekniği ile de yapılabilmektedir. Çok daha kısa sürede ve maliyeti düşük bir şekilde işlemler yapılabilmektedir. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi liposuction işlemi sonrasında bazı komplikasyonlar ortaya çıkabilmektedir.

Kanama, enfeksiyon, aşırı morluk ve şişkinlikler, seroma, uyuşma, alerjik reaksiyonlar, ameliyat sonrası olası komplikasyonlar arasında yer almaktadır. Bunun dışında uzun vadede düşük bir ihtimal olsa da, bazı düzensizlikler ortaya çıkabilmektedir. Kalıcı olarak yağlardan kurtulma işlemi olan bu operasyonun iyi bir hastanede ve aynı zamanda uzman bir cerraha yapılması durumunda bu komplikasyonlar en aza inecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir