Loreal Ombre Seti ile Evde Ombre Yapımı

Ombre kadınların saçları için uyguladığı yeni ve etkileyici bir akımdır. Saçlarına özen gösteren ve her daim bakımlı görünmesini isteyen kadınlar saçlarına çok fazla vakit ayırırlar. Onun bakımı ve boya işlemleri için ellerinden ne geliyorsa yaparlar. Fakat bazı kadınlarda saçlarının boyama işlemini evde kendileri yapmayı tercih ediyorlar. Hatta ve hatta saçlarını düz renk boyamanın dışında evde ombre yapanlar bile var. Evet, yanlış duymadınız, evde ombresini kendi yapan kadınların sayısı oldukça fazladır.

Evde Ombre Nasıl Yapılır?

evde ombre nasıl yapılır?

Evde Ombre Yaptım

Buraya kadar her şey tamam fakat evde ombre nasıl yapılırBiliyor musunuz? Yani hangi malzemeleri alıp nasıl kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız sonuç hüsran olabilir. Çünkü bu konuda tecrübesiz olan kadınlar saçlarını tek renge boyarken dahi hatalar yapabiliyor hatta renk farklılıkları oluşturabiliyorlar.
 
Bir de söz konusu ombre ise, bir parça ne yaptığını bilmeyi gerektiriyor. Evde ombre yapacaksanız hangi markanın boyalarını ve malzemelerini kullanacağınıza karar vermelisiniz. Dediğimiz gibi evde ombre yapmak kolay iş değildir. Dolayısı ile bu noktada tercih edeceğiniz marka daha önemli hale geliyor.

Loreal ombre

Loreal saç boyalarında ve diğer saç ürünlerinde kendisini fazlasıyla kanıtlamış bir markadır. Bu nedenle loreal saç boyası işinizi her anlamda kolaylaştıracaktır. Hem arzu ettiğiniz renge ulaşabilmeniz açısından hem de süreci sorunsuz atlatabilmeniz adına. Bütün bu bilgiler ışığında öncelikle ombrenin ne olduğundan kısacık bahsedelim. Fransızca kökenli bu kelimenin anlamı saç uçlarını boyamaktır. Yani kadınların saçlarının uç kısımlarına arzu ettikleri renkler ışıltılar katarak daha güzel görüntü sağlamaktır.

Loreal Colorista Ombre Nasıl Yapılır?


Loreal ombre seti

Loreal ombre seti de bu bağlamda kadınlara sayısız seçenekler ve bir o kadar da kolaylıklar sunuyorlar. Tercih ettiğiniz ve tabi ki saç renginize uygun olan tonlardaki loreal ombre renklerinden birini seçerek işleme başlayabilirsiniz. Bu işlemi yaparken ilk dikkat etmeniz gereken şeylerden biri bekleme süresidir. Yani bunu şöyle düşünebilirsiniz. Nasıl ki, kuaförde ombre yaptırırken sürekli olarak paketlenmiş saçlarınızı kontrol ediyorlar. Siz de aynı hassasiyeti evde yaparken göstermelisiniz ki, elde edeceğiniz sonuç arzu ettiğiniz sonuç ile birebir uysun.

  • Tabi loreal ombre saç boyası renkleri arasından seçim yaparken saçınızın rengini de göz önünde bulundurmayı unutmayın.
  • Özellikle de saçınız hali hazırda açık sarı tonlarındaysa ombreyi yaparken de bekleme süreniz maksimum 10-12 dakika olmalıdır.
  • Daha fazla bekleteyim daha güzel olsun gibi düz bir mantık sakın ola ki yürütmeyin çünkü böyle bir hata yaparsanız saçlarınızı yakarsınız.
  • Zaten hali hazırda açık renk ise saçınız tahmininizden hızlı açılacaktır.
  • 3-4 dakikada bir rengin tonunu kontrol etmeyi de unutmamalısınız.

Ombre yapımı hassasiyet gerektiren bir işlemdir.

  • Belirlediğiniz ombre rengi ile saçlarınızın uçlarını boyadıktan sonra loreal ombre setinin içinden çıkan tarakla da tarayarak doğal görüntüyü yakalayabilirsiniz.
  • Yukarıdan aşağıya olacak şekilde taradığınızda renk saçınızın uç kısmında eşit dağılacağı gibi sanki kendiliğinden oluşmuş gibi de doğal görünecektir.
  • Taramazsam ne olur diye düşünüyorsanız, hiç düşünmeyin çünkü taramanız şarttır.

Loreal Ombre Yapanlar


Loreal ombre seti

Loreal ombre yapanlar hele de sık sık uygulayanlar bilirler ki, setin içindeki tarakla boyadıktan sonra saçın uç kısmını taramak çok önemlidir. Ancak o şekilde doğal bir ombre elde edebilirsiniz. Diğer türlü kalemle bir şerit çizilmiş gibi bir görüntü ortaya çıkar ki bu da hiçbir kadının hoşuna gitmez. Ayrıca harcadığınız emeğiniz de çöpe gitmiş olur.

Evde Ombre

Kısacası evde ombre yapmak hem bu kadar kolay hem de özen ve dikkat isteyen bir iştir. Dikkatli davranırsanız evde kendi başınıza harika ombreler yaratabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir