Mavi Ombre

Ombre uygulaması, saçın uç kısımlarının arzu edilen renkte boyanmasıdır. Bu uygulamada saçın dibine boya sürülmez ve saçta pigment kaybı ve beyazlama olmaz. Ombre uygulamasında genellikle sarı veya açık renkler tercih edilir ancak ombre mavi ve yeşil gibi farklı renklerde de olabilir.

  • Eğer doğal bir geçiş isteniyorsa, saça krepe atılır ve saç inceltilir.
  • İnceltilen saça boya direkt uygulanır ve saç rengine bağlı olarak boya saçta on beş ile otuz dakika arasında beklenir.
  • Boya saça işledikten sonra krepe yapılan saçlar taranarak boyanması sağlanır ve ardından yıkanır.
  • Eğer, doğal görüntü istenmiyorsa, arzu edilen yükseklikten, fırçayı dik tutarak sürülür ve beklendikten sonra yıkanır.

Mavi Ombre Saç

Mavi Ombre

Mavi ombre saç uygulaması ise mavi renk saç yıkandıkça kolay şekilde aktığı için çok uzun ömürlü olmaz ve yıkama sıklığına göre iki ya da üç haftada bir yeniden boyatmaya ihtiyaç duyar. Açık renkli saçlara yapılan mavi renkli ombre, saçta rengini daha canlı durur. 

Kahverengi Saça Mavi Ombre

Mavi Ombre

Kahverengi saça mavi ombre uygulaması ise biraz daha zordur ve saçta mavi rengin parlaması için boyanın saçta yaklaşık yirmi beş dakika beklemesi gerekir.

Siyah Saça Mavi Ombre

Mavi Ombre

Siyah saça mavi ombre uygulaması da saça açıcı kullanılarak veya kullanmadan yapılabilir. Eğer açıcı kullanılırsa, saç rengi sarıya kadar açıldığında saça mavi renk uygulanır ve açık renk saça yapılan uygulamaya göre yapılır. Bu şekilde renk daha parlak durur. Eğer saç rengi açılmadan boya yapılırsa, boya saçta nispeten uzun bir süre bekletilmelidir ve ardından yıkanmalıdır.

Mavi Ombre

Eğer birey, kalıcı bir uygulama istemiyorsa, piyasada bulunan saç tebeşirleri veya renkli saç spreyleri kullanılabilir. Bu uygulama, saç yıkanana kadar saçta mavi rengin kalmasını sağlar. Ancak bu uygulamada, tebeşiri uygularken ellerin boyanmamasına ve sprey kullanımında da kıyafetlerin boyanmamasına dikkat edilmelidir.

Mavi Ombre

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*