Ombre Fiyatları

Son iki ya da üç yıldır fazlasıyla telaffuz edilen bir kelime var ki o da ombre. Kadınlar bu ifadeyi görür görmez anlayacaklar ki, bu saçların uçlarına yapılan boyama işlemidir. Fransız kökenli bir kelimedir ve saçların uçlarını boyama anlamına gelir.

Zaten hali hazırda yurtdışında da bu şekilde fazlasıyla uygulanan bir yöntemdir. İşin ilginç yanı bu uygulama ülkemizde de uzun yıllardır kuaförlerde yapılıyor fakat adına balyaj deniyordu. Evet, ombre denilen uygulama aslında kadınların yıllardır saçlarına yaptırdıkları balyaj uygulamasıdır.

Peki, ombre saç fiyatları hakkında bir bilginiz var mı? Yani bu işlem karşılığında ortalama olarak ne kadar bir ücret ödemeniz gerekiyor?

Ombre Saç Ne Kadar?

Aslında ombre saç ne kadar? Sorusuna kesin bir cevap vermek zordur. Yani bu uygulama saçınızın uzunluğuna bağlı olarak hesaplandığından şu veya bu rakamdır demek zor. Fakat 150- 550 tl arasında değişen bir rakam olduğunu söylemek mümkündür. Saçınız ne kadar uzun ve yoğun ise ombreye ödeyeceğiniz fiyatta onunla orantılı olarak artıyor. Tabi gölgelendirme işlemini de ne yoğunlukta istediğinize bağlıdır. Bazı kadınlar çok sık olmayacak şekilde belli belirsiz bir uygulama isteyebiliyor. Tabi bütün bunlar fiyatı belirleyen etkenler olduğundan en doğru rakamı kuaförünüzden alacaksınızdır.

İlgili yazı ombre saç nedir nasıl yapılır?…

Kısa Saç Ombre Fiyatları

Ombre Fiyatları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ombrenin fiyatı saçınızın uzunluğuna göre artış ya da düşüş gösterdiğinden kısa saç ombre fiyatları hakkında da fikir yürütmek çok zor olmasa gerek. Yani saçınız kısa ise yukarıda verdiğimiz 150-550 tl fiyat aralığından düşük olan dilim sizin payınıza düşecektir. Elbette ki uzun saçlı bir kadın kadar ücret ödemeniz gerekmeyecektir. Ombrenin dışında da farklı şekillerde gölgelendirme ya da balyaj uygulamaları yaptırmak isterseniz de onların fiyatları hakkında da yine kuaförünüz size yardımcı olacaktır. Tabi bunun da yine saçınızın uzunluğu ve yoğunluğu ile alakalı olduğunu bilmelisiniz.

Uzun Saç Ombre Fiyatları

Tabi söz konusu ombre ya da farklı bir boyama tekniği olsa da her durumda kullanılan boyanın da fiyatta etkili olduğunu unutmamalısınız. Yani hatırı sayılır şekilde uzun bir saçınız var ise ve uzun saç ombre fiyatları hakkında bir bilginiz yok ise iyice araştırmadan karar vermemelisiniz. Yani saçınızı kime emanet ettiğiniz o kadar önemli ki. Ortaya çıkacak sonuç her zaman sizi mutlu etmeyebilir bu da saçınızın yorulması ve yıpranması anlamına gelir.

Hal böyleyken, herhangi bir kuaförden aldığınız uzun saç ombre fiyatları ile daha düzgün bir yerdeki kuaförden aldığınız fiyatları karşılaştırdığınızda arasında çok net bir fark olduğunu ve birinin diğerinden çok daha ucuz olduğunu görebilirsiniz. Aralarında bu denli fark olması sizi dikkatli düşünmeye itmelidir.

Yani kullanacakları boyanın adını ve kalitesini öğrenmek size karar verme aşamasında yardımcı olabilir. Sonuçta saçınızda uzun süreli hasarlara yol açabileceği gibi işlem sonunda hayal ettiğiniz sonuca da ulaşamayabilirsiniz.

Ombre Saç Fiyatları

Bütün bu bilgiler ışığında anlaşılmalı ki, ombre saç fiyatları ortalama olarak 150-550 tl aralığındadır fiyatı belirleyen faktör saçınızın uzunluğudur. Saç ne kadar uzunsa fiyatta o oranda artacaktır. Tabi başarılı bir ombre uygulaması için gereken ücreti ödemenizde yeterli olmayacaktır. Yani işlemi yapacak olan kuaförün bu anlamda tecrübesi olup olmadığına mutlaka dikkat edin.

Yani ilk deneyimini sizde yapmasını istemezsiniz öyle değil mi? Dolayısı ise tecrübe, profesyonellik ve kaliteli boya kullanımı başarılı ve etkileyici bir ombre uygulamasının anahtarıdır. Bunlardan emin olduktan sonra ombre saç ne kadar diye sormak yerine daha önceki ombre uygulamalarınıza göz atabilir miyim? diye sormalısınız. Emin olun bu şekilde bir yaklaşımın sonucunda yapılan işlemden çok daha memnun kalacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir