Ombre

Birkaç yıl öncesine kadar ombre diye bir kavram hayatımızda yoktu. Ne olduğu ve ne anlama geldiğine dair pek kimsenin fikri yokken artık günümüzde sıkça kullanılır oldu.

İlgili yazı ombre saç nedir nasıl yapılır

Ombre Nedir?

Ombre

Peki, ombre nedir? Yani bu kadar sık telaffuz edilen bu kavran ne anlama geliyor. Öncelikle ombrenin bir tür saça uygulanan gölge işlemi olduğunu söyleyebiliriz. Yani malum kadınlar saçlarıyla oynamayı çok severler. Bu sadece ruh hallerine bağlı bir durum değildir. Bir kadının saçının rengini ya da modelini değiştirmesi için psikolojisinin bozuk olması gerekmez. Sırf yenilik olsun diye değişikliğe açık olduğu için renginde oynamalar yapabilir. Ayrıca bu da hemen her kadına kendini iyi hissettiren bir durumdur.

Ombre Saç Renkleri

Ombre

Ombre saç renkleri aslında bildiğiniz saç uçlarına atılan gölgelerdir. Yani bir bakıma kadınların yıllardır yaptırdığı balyaj uygulamasının neredeyse aynısıdır. Zaten Fransızca kökenli bir kelime olduğundan ve yurtdışında da saç uçlarının boyanması anlamına gelen ombre son yıllarda ülkemizde de fazlasıyla uygulanmaya başlandı. Kadınların televizyonda ya da çevresinde görmesi üzerine kuaförüne gidip ombre talebinde bulunması artık sıklıkla karşılaşılır bir durum haline geldi.

Ombre Saç Modelleri

Ombre saç modelleri arasında bir araştırma yaptığınızda göreceksiniz ki, çokta farklı bir uygulama değil. Yani saçınıza gölge yaptırmak ya da balyaj attırmak istediğinizde ortaya çıkan sonuç ile ombre yaptırdığınız ortaya çıkan sonuç arasından bir far yoktur. Yani sanki ombre yapıldığından farklı ve daha güzel bir renk ortaya çıkıyormuş gibi algılanıyor bazı kadınlar tarafından. Oysa bu tamamen bir yanılsamadır. Zaten Türkiye’de de kuaförlerin yıllardır uyguladığı yöntemin aynısı sadece adı değişik. Bu sa saçlarda yeni bir trend başlamış gibi görünmesine sebep oluyor.

Ombreli Saçlar

Ombre

Ombreli saçlar yani uçların gölgelendirilmesi işlemi her ne kadar balyaj uygulamasının aynısı olsa da kadınlara Ombrekendini iyi hissettiriyor. Hangi renk saç üzerine ne renk gölgeleme işlemi uygulanacağına bağlı olarak çok başarılı sonuçlar elde edilebilir. Mesela en çok tercih edilen hallerinden biri siyah ya da siyaha yakın bir renk üzerine gri gölgeleme işlemi yapılmasıdır. Zaten gri rengin son iki yılın en popüler saç rengi olduğunu düşünürsek saç trendlerini yakından takip ettiğinizi söylemek mümkündür. Elbette farklı renkler de tercih edebilirsiniz. Bunun en doğrusu ten renginize göre seçim yapmanızdır.

Saç Uçlarını Boyama

Ombre

Saç uçlarını boyama ombrenin tam olarak nasıl bir işlem olduğunu açıklayan doğru bir ifadedir. Saçlarınızın uç kısımlarına istediğiniz şekilde balyaj ya da gölgeleme olarak ifade edilen işlemi uygulatabilir ve yeni görüntünüzle aynaya baktığınızda kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Belki sadece ombre saç uygulaması yaptırmak istemiyor saçınızın rengini de değiştirmek istiyor olabilirsiniz. Fakat bir türlü hangi renk üzerinde duracağınıza karar veremiyorsanız, o zaman internet üzerinden kısa bir araştırma yapabilir kendinizce beğendiğiniz birkaç seçeneği aklınıza yazabilirsiniz.

Tabi en doğrusu buna kuaförünüzle birlikte karar vermenizdir. Yani siz beğendiğiniz seçenekleri ona da sunarak fikirlerini alırsanız, ortaya çıkacak sonuçtan çok daha memnun olursunuz. Çünkü kuaförünüz hem saç yapınıza hem de ten renginize göre bir karar vereceğinden sizi doğru yönlendirecektir.

Saç Ombre

Saç ombre uygulamalarında yani saç uçlarınızın boyanması hatta gölgelendirilmesi şeklinde ifade edilirken kadınların her geçen gün bu uygulamaya daha fazla ilgi gösterdiğini de belirtmek gerekir. Çünkü kadınlar geçmişten günümüze kadar her zaman saçlarının bakımlı, şık ve etkileyici görünmesine özen göstermişlerdir. Bunun için de trendleri yakından takip etmekle kalmayıp saçlarına da uygulatmışlardır. İşte ombre de son birkaç yılın saç modası olduğundan kadınlar bu uygulamaya daha uzun süre ilgi gösterecek gibi görünüyor.

Ombre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir